Dovoľujem si urobiť čo najväčšie množstvo chýb v čo najkratšom čase

Autor: Eva Stanová | 31.1.2012 o 16:14 | (upravené 13.2.2012 o 14:26) Karma článku: 1,77 | Prečítané:  545x

toto je tvrdenie, ktoré moji čitatelia označili ako tvrdenie, s ktorým najviac nesúhlasia. Vyhráva s výrazným predstihom. Čo je toho dôvodom? Výchova, kritika, nízka sebahodnota, strach, či bolesť alebo niečo úplne iné? Nech je to už čokoľvek, strach z robenia chýb, spôsobuje stagnáciu, bráni nám v rozvoji a vytváraní "šťastia".

 

Aké chyby existujú?

bezvýznamné a dôležité

ohrozujú len nás a ohrozujú aj druhých

ohrozujú našu existenciu, priateľstvo, lásku, postavenie, kariéru, manželstvo, podnikanie, zdravie, život. A určite mnohé ďalšie. Aké chyby poznáte?

Často krát som sa pýtala samej seba, naozaj ich musím všetky urobiť? Rozdelila som ich do dvoch kategórií: nepotrebné chyby a chyby potrebné prinášajúce hodnotu.

 

Aká je nepotrebná chyba?

Poznáme ju podľa toho, že nám naša intuícia našepkáva nerob to, nechoď do toho. Uvediem príklad: Pred Vianocami som posielala balík do Brna. Bol zaujímavej finančnej hodnoty. Nemala som veľa času, podvedome som cítila časový tlak. Za normálnych okolností by som takúto zásielku určite poslala doporučene. No napriek strachu, že sa zásielka stratí, som tak neurobila. Dala som prednosť úspore času. No a čo sa samozrejme stalo. Zásielka je doteraz nezvestná. A chcete vedieť koľko času som jej hľadaním stratila?

Do druhej kategórie patria chyby potrebné. Zo začiatku nevieme, že sú chybami. Jednoducho nám do života prídu situácie a mi na ne reagujeme. Či už spontánne pocitovo, racionálne zvážime všetky pre a proti alebo volíme kombináciu obidvoch. Po našej akcii príde reakcia. A vtedy zistíme ups, stala sa chyba, či výsledok nie je podľa nášho očakávania. Cítime sa zranení, ponížení a ešte nebodaj sa do toho zamieša okolie, ktoré sa pridá s výčitkami. Čo myslíte je to chyba alebo len spôsob učenia v našich životoch? Tí čo ste čítali e-knihu viete, že som takýchto chýb v živote spravila niekoľko. Taktiež som minula niekoľko času na to, že som si ich vyčítala. Prišla som však na to, že je to úplne zbytočné a uberá mi to množstvo energie. Čo teda urobiť s takouto chybou? Každopádne odpustiť si. Prijať myšlienku, že ste v danom momente urobili maximum, čo ste vedeli a čo vám umožnili vaše emócie. Sú totiž dosť výrazným prvkom pri robení chýb.

 

Ako je možné si odpustiť?

Množstvo metód je na svete, či už je to cez afirmácie, uvedomenie alebo pohyb. V knihe sa môže zoznámiť so 6 z nich. Tak ako sa posúvam v osobnom rozvoji, tak sa menia aj metódy, ktoré mi vyhovujú.

 

Najcennejším sa stal pre mňa "postoj" k chybám!

Keď chybu urobím, tak ju v čo najkratšom možnom čase prijímam. Zároveň si pokladám otázky: Akú hodnotu mi táto chyba prináša? Aké kroky mám urobiť preto, aby mi hodnotu priniesla? A konám. Toto sa mi osvedčilo. Moje chyby ma naučili mať sa viacej rada, dovoliť si vytvárať svoj životný štýl šťastie, naučiť sa viac o peniazoch a lepšie s nimi zaobchádzať, či vytvoriť si systém starostlivosti o svoje telo. Pristupujme k nim ako víťaz! Veď chyba je len skúsenosť a ak sa z nej poučíme a zlepšíme náš život, tak je pre nás "šťastie". Čo poviete?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?