Šťastná rodina - komunikujeme s oboma rodinami aj po rozvode

Autor: Eva Stanová | 23.2.2012 o 14:06 | (upravené 25.2.2012 o 13:36) Karma článku: 4,25 | Prečítané:  721x

Pýtate sa ako ide dokopy šťastná rodina a rozvod? Prináša rozvod naozaj šťastie alebo je to len o tom, že sme sa skoro vzdali a odišli od partnera. Vtedy, keď sme mali stáť pri ňom, či on pri nás? Toto sú otázky, ktoré som si po rozvode niekedy kládla. Áno niekedy je rozvod "šťastie"  a inokedy zase nie. Len každý jeden z nás vie, ako je to v jeho prípade.

Určite sú veci, ktoré by sme radi zachovali. Ostali na teplom miestečku s partnerom, ktorého poznáme. A ak sa to dá a má to zmysel pre obidve strany, nič nie je krajšie. Niekedy aj takáto vzťahová kríza, dokáže vzťah oživiť a posunúť na novú úroveň. Podarilo sa vám to? Gratulujem.

Spadám do druhej skupiny, kde som vnímala rozchod, ako to najlepšie riešenie. Každý z nás sa uberal inou cestou. Áno, mohli sme sa jeden alebo druhý prispôsobiť, no prinieslo by nám to "šťastie"? Takto s odstupom niekoľkých rokov môžem povedať, že každý žijeme svojím životným štýlom. Mňa baví objavovanie života a bývalý partner má novú rodinu.

Keď som bola v zlomovom období, najviac ma brzdili obavy. Ako moje rozhodnutie prijme moja rodina. To bola pre mňa najťažšia skúška. Ako sa mi ju podarilo zvládnuť, opisujem v e-knihe, so všetkými podrobnosťami.

Vďaka tejto situácii, som sa naučila niekoľko vecí. V momente rozhodovania, som túžila po dvoch základných veciach. Nech nám tento krok prinesie "šťastie" a nech vzťahy s našimi rodinami ostanú zachované. Splnilo sa niekoľko zázrakov. Jedným z nich je aj ten, že komunikujeme s našimi rodinami. Myslím tým rodinou partnera i rodinami svojimi. Koľko existuje prípadov, kedy vlastná rodina zavrhla člena rodiny len preto, že sa rozviedol.

Napriek tomu, že táto situácia nebola ľahká pre nikoho z nás, ustáli sme ju. Často krát som s mojimi rodičmi na túto tému viedla búrlivé diskusie. Niekedy to už vyzeralo, že sa tak skoro neuvidíme. S rodinou bývalého partnera, to bolo jednoduché. Situáciu akceptovali a dodnes sme v kontakte a komunikujeme. I napriek tomu, že už nemám svoju mamu, mamu mám. Moju bývalú svokru.

Čo k tomuto všetkému najviac pomohlo? Túžba a viera, že aj v ťažkej situácii sa dá dosiahnuť to najlepšie riešenie pre všetkých. Čisté srdce, vzájomná láska a úcta voči sebe navzájom.

Každý máme svoju pravdu, pravdu ktorú vidíme zo svojho uhla pohľadu. Niekedy vďaka nej aj zraňujeme. Nie preto, že by sme zraňovať chceli, potrebujeme však objaviť seba.

Táto situácia mi dala uvedomenie, že i napriek všetkým obavám, ktoré máme, je dôležité realizovať to, čo cítime. Veď čo dnes vyzerá, že nám prinesie stratu a bolesť, o pár mesiacov nám dá to čo potrebujeme. Oplatí sa kráčať za šťastím?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?