Ako zmeniť strach na šťastie?

Autor: Eva Stanová | 1.4.2012 o 21:35 | (upravené 13.4.2012 o 13:13) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  165x

Prečo práve táto téma? Pri hľadaní vlastného štýlu šťastie, som mnohokrát narazila práve na strach, ktorý ma ochromoval a brzdil pri realizácii života podľa vlastných predstáv. Pred rokom, keď som dokončila prvú knihu „Objavte seba, objavte šťastie", som si uvedomila jeho ozajstnú silu.

Neraz som totiž vo svojom živote zažívala situácie, keď ma strach oslabil a niekedy dokonca spôsobil, že som na svojej ceste nepostupovala ďalej. Takéto momenty mi šťastie nepriniesli. Niekde v hĺbke duše ostal smútok z toho, že som pre naplnenie svojej túžby nič neurobila. Rovnako som v živote zažila momenty sily a radosti z realizácie. Tento pocit mi pomáha realizovať v živote to, prečo som tu, moje poslanie.

Poznám ľudí, ktorým sa darí vytvárať život podľa vlastných predstáv. Pýtam sa: čím sú iní, majú nejaký zázračný kľúč na premáhanie strachu, alebo ho vôbec nepociťujú? Čo bráni nám ostatným, aby sme vždy mali silu realizovať naše predstavy a nepodliehali strachu?

Chcem zistiť, ako premeniť strach na silu a šťastie. To je dôvod, prečo som sa rozhodla skúmať strach. Zvolila som osvedčený spôsob - otázky. Tie vždy otvárajú priestor, čo sa mi potvrdilo už veľakrát.

Ak hľadáte odpovede na túto tému, prispejte svojimi skúsenosťami a vyplňte dotazník na http://www.styl-stastie.eu/prieskum-strach-stastie.php Ak ste odpoveď už našli, budem vám vďačná, ak odpoviete a tak prispejete k objaveniu kľúča, ako transformovať strach na silu a šťastie. To najhodnotnejšie z tohto prieskumu bude zosumarizované v pripravovanej knihe, samozrejme, s vaším súhlasom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?