Vstávajte lenosi - vykročte za šťastím!

Autor: Eva Stanová | 26.4.2012 o 16:34 | (upravené 12.4.2013 o 12:03) Karma článku: 9,22 | Prečítané:  1167x

V sobotu som bola na stretávke so strednej školy po 24 rokoch. Aj som sa tešila, aj som mala obavy. Prečo? Pred 6 rokmi som sa rozviedla a nemala som chuť na otázky typu: rozvedená a prečo? Nakoniec som obavy prekonala a išla. Stretávka sa konala v Paddler Clube na krásnom mieste pri Dunaji. Bola som fascinovaná, že takéto nádherné miesto existuje v Bratislave. Príjemné prostredie, ktoré vedie môj spolužiak Braňo. Slnečná terasa priamo s výhľadom na stromy a Dunaj s možnosťou vodného športu. Čo si viac priať?

 

Keď som prišla už zopár ľudí sedelo za stolom. Niektorí spolužiaci boli rovnakí, no väčšina zmenená a zostarnutá. Nielen výzorom, ale i myslením. K tomu sa však vrátim neskôr.

Čo bolo na tom celom najkrajšie pre mňa, akoby zastal čas. Stretnete sa s ľuďmi, ktorí hovoria o sebe a neriešia. Čo ten druhý, kde je, čo robí. Jednoducho, ostalo v nás neposudzovanie a prijímanie toho druhého taký aký je. Možno vo väčšej miere ako keď sme boli mladí. Vtedy to boli prekáračky rôzneho druhu. Ďakujem všetkým za príjemnú atmosféruJ

Čo ma však na stretávke nepotešilo a vyvolalo vo mne potrebu písať, je komunikácia. V akom slova zmysle? O sebe samom. Ako sa niektorí hodnotili. Som už starý, som bez energie, čo bude so mnou za pár rokov. Už teraz sa cítim ako starec. Cítila som strach zo života. Iste každý z nás už má viac menej do polovice popísanú knihu života. Uvedomila som si, že životné údery miesto sily a radosti z prekonávania (aj keď výsledok nebol podľa vašich predstáv) zanechali zatrpknutie a sklamanie. Vytratila sa životná energia a chuť objavovať nové životné cesty a prekonávať výzvy.

Viem o čom píšem. Prežívala som tieto pocity presne pred 12 rokmi. Tma. Čo robiť ďalej? Ako mám kráčať keď ma ochromuje strach? Strach z toho ako bude ďalej v živote. Čo mám robiť, veď to čo robím teraz ma vôbec, ale vôbec nebaví. A tu nastalo rozhodnutie. Chcem žiť a chcem v živote zažívať šťastie“. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, či môžete žiť životným štýlom šťastie“?

Prečo 80% ľudí po skončení školy zahodí svoje ideály a sny? Vhupne do reality a myslí si, že len zarobené peniaze sú to pravé šťastie. Áno žijeme v dobe kedy sú rozhodujúce. Veď za peniaze si kupujeme jedlo, krásne moderné oblečenie, domy a byty na dobrých adresách, autá. Prípadne dovolenky. A keď je toto všetko dosiahnuté, obzeráme sa a pýtame – toto je ten život? Tí čo nemajú deti sa pýtajú skôr, tak ako ja okolo 30-tky. Tí čo deti majú sa pýtajú vtedy, keď deti odrastajú a im vzniká časový priestor. A vtedy máme dve možnosti: podľahnúť strachu a ťažkostiam života alebo Vykročiť za šťastím!

Viem, nie je to jednoduché. Viem bolí to. Viem, že človek na to musí dozrieť, aby sa rozhodol. To všetko príde, ak sa rozhodnete, že chcete. Chcete?

Nemám vysokú školu. V súčasnosti ani partnera. Mám zdravie, hojnosť peňazí na to čo chcem a čo je pre mňa prospešné a hlavne som šťastná. Cítim život. Chcem objavovať a realizovať to prečo som prišla na tento svet. Neviem odpovede na všetky otázky, no chcem ich hľadať a nájsť.

Vo svete sú dva typy ľudí: Tí čo hľadajú a tí čo nehľadajú, hovorí moja priateľka Sandra Epstein. Obidve je správne. Ak však cítite v sebe aspoň štipku hľadača – vykročte! Áno viem, že vás brzdí strach a obavy. Neviete, čo chcete a už vôbec ako to urobiť. Nepoznáte obraz svojho života. Objavte seba cez tvorivosť a vytvorte si ho. Apelujem na tých, ktorí cítite, že chcete. Vstaňte a objavujte seba, objavujte šťastie. Svet vás potrebuje. Kráčajte krok za krokom za tým, po čom túžite a robte to pri čom sa cítite šťastní.

Vykročila som pre 12 rokmi. Niektorý rok som prešla pár metrov, ďalší zas kilometre. Pravdou je, že boli aj chvíle, ktoré boleli a boli svinsky ťažké. Vtedy ma inšpirovali ľudia predo mnou. Ďakujem za každé jedno stretnutie a inšpiráciu. Oplatí sa žiť a víťaziť. A ak medzi množstvami víťazných bitiek so samým sebou sú aj prehry, nevadí. Vždy sa zdvihnime a víťazme ďalej. Záleží len na výsledku, čo po nás ostane. Koľkým ľuďom pomôžeme, ako sa správame k prírode a čo sa vďaka našej činnosti zlepší v našom živote i životoch iných ľudí. Vstávajte – vykročte za šťastím!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?