Máte sa radi?

Autor: Eva Stanová | 23.7.2013 o 21:34 | (upravené 23.7.2013 o 21:54) Karma článku: 5,58 | Prečítané:  543x

Taká jednoduchá otázka, napriek tomu mne trvalo až 39 rokov, kým som  pochopila skutočnú podstatu tejto otázky.  V každom veku mať sa rada znamenalo pre mňa niečo iné.

V 20-25 rokoch som si predstavovala, že je to o kozmetike, kaderníčke a zábavnej party s kamarátmi.  V období 25-30 rokov to znamenalo dobre sa ráno vyspať, relaxovať a mať bývanie podľa vlastných predstáv.  Vo veku  30-35 rokov to bola téma:  Kto som, Kam kráčam a Ako chcem ďalej žiť. V 36-38 rokoch o  napĺňaní mojich ideálov, o podnikaní  a o úspechu. A.... v 39-tke  prišlo ku mne to  najdôležitejšie objavné uvedomenie. Maj sa rada  - buď sama sebou.

 

Čo to znamená v praxi?

Rešpektujem všetky svoje potreby a priania. Vyjadrujem  ich s láskou svojmu okoliu.  Starám sa o svoje telo.  Vyberám si stravu, pohyb, myšlienky.  Taktiež aj priestor,  v ktorom pracujem a bývam. Všetko robím podľa vlastných predstáv. Druhí sú pre mňa len inšpiráciou.  Prijímam svoju rodinu, priateľov, kolegov a známych takých ako sú. Ak sa mi na nich niečo nepáči, vždy sa pozriem do svojho vnútra  a opýtam sa: Akú moju vlastnosť, správanie mi tento človek zrkadlí?  Dnes už viem, že podobné priťahuje zase len to podobné.  Dobrým vzťahom k sebe prispievam k zlepšeniu a tvorbe môjho okolia podľa vlastných predstáv. Mne osobne trvalo hodnú chvíľu kým som si vyšpecifikovala čo znamená mať sa rada. V praxi mi najviac pomohol tento spôsob.

 

Aký je?

Existuje viacero metód. Mne sa najviac páči metóda spojenia sa  s vlastným vnútorným dieťaťom.  Je ľahké si predstaviť keď som bola malá. Celý svet mi patril. Všetko som vedela a všetko som mohla dosiahnuť. Všetci ma mali radi. A ja som presne vedela čo chcem. Ako ste to mali vy?

A takto nejako vyzerá i vnútorné dieťa. S tým rozdielom, že má za sebou niekoľko zranení.  Zranení z akejkoľvek strany. Rodičia, priatelia, učitelia, partner atď. Spôsobov ako zraniť dieťa je mnoho. Ja by som o tom mohla písať knihu. Bola som veľmi citlivé dieťa. Všetko som vnímala ako cez lupu.

Viete však aký je ešte rozdiel medzi nami keď sme boli deti a naším vnútorným dieťaťom? Mne to prišlo až pred pár dňami - nikto sa oň nestará. A kto by sa mal? Veď už sme dospelí. No predsa my. Keď som to prvý krát počula bolo to zvláštne. No čím viac s touto metódou pracujem,  páči sa mi ešte viac.

 

Ako na to?

Predstavte si seba ako  3 ročné dieťa. V ktorej časti vášho vnútra sa nachádza? Ako vyzerá a čo cíti? Je veselé alebo smutné? Kľudne sa s ním porozprávajte. Ono Vám to povie.

Keď som videla moje vnútorne dieťa prvý krát bolo veľmi smutné. Veď akoby aj nie. Celé roky sa oň nestarala. Začala som s ním komunikovať. Pýtať sa ho ako sa má, čo cíti a čo potrebuje?  A ako jeho matka a otec mu to dávam. Po všetkých tých turbulentných rokoch , niekedy plných strachov sa konečne usmieva. Opäť verí v naplnenie svojich snov.

Každý deň, najlepšie ráno ešte v posteli ho pozdravím a objímem. Opýtam sa ho čo by chcelo v tento deň. A ono ma vedie. Moje dni sa stávajú radostnejšími a ľahšími. Prišla som na to, že seba láska a seba hodnota je základom našich životov. Podľa toho čo sa nám v živote deje, či už v práci, vo vzťahoch alebo na našich účtoch je obrazom našej seba hodnoty.

 

Majte sa radi a iné veci sa upravia tiež

Trápi vás niečo, že nie je podľa Vašich predstáv? Čo myslíte, kto to môže zmeniť? No predsa každý jeden z nás. Začnite sa mať radi a počúvať svoje vnútorné dieťa. A život sa postupne začne meniť. Je to oveľa jednoduchšie a menej náročnejšie ako chcieť meniť ľudí okolo seba. Počuli ste už o tom, že to čo vyžarujeme to  aj priťahujeme? Láska priťahuje lásku a iné emócie zase priťahujú zase svoje. Máte svoje overené recepty?  Napíšte  mi, už teraz teším na správy od vás.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?