Máte sa radi?

Autor: Eva Stanová | 23.7.2013 o 21:34 | (upravené 23.7.2013 o 21:54) Karma článku: 5,58 | Prečítané:  547x

Taká jednoduchá otázka, napriek tomu mne trvalo až 39 rokov, kým som  pochopila skutočnú podstatu tejto otázky.  V každom veku mať sa rada znamenalo pre mňa niečo iné.

V 20-25 rokoch som si predstavovala, že je to o kozmetike, kaderníčke a zábavnej party s kamarátmi.  V období 25-30 rokov to znamenalo dobre sa ráno vyspať, relaxovať a mať bývanie podľa vlastných predstáv.  Vo veku  30-35 rokov to bola téma:  Kto som, Kam kráčam a Ako chcem ďalej žiť. V 36-38 rokoch o  napĺňaní mojich ideálov, o podnikaní  a o úspechu. A.... v 39-tke  prišlo ku mne to  najdôležitejšie objavné uvedomenie. Maj sa rada  - buď sama sebou.

 

Čo to znamená v praxi?

Rešpektujem všetky svoje potreby a priania. Vyjadrujem  ich s láskou svojmu okoliu.  Starám sa o svoje telo.  Vyberám si stravu, pohyb, myšlienky.  Taktiež aj priestor,  v ktorom pracujem a bývam. Všetko robím podľa vlastných predstáv. Druhí sú pre mňa len inšpiráciou.  Prijímam svoju rodinu, priateľov, kolegov a známych takých ako sú. Ak sa mi na nich niečo nepáči, vždy sa pozriem do svojho vnútra  a opýtam sa: Akú moju vlastnosť, správanie mi tento človek zrkadlí?  Dnes už viem, že podobné priťahuje zase len to podobné.  Dobrým vzťahom k sebe prispievam k zlepšeniu a tvorbe môjho okolia podľa vlastných predstáv. Mne osobne trvalo hodnú chvíľu kým som si vyšpecifikovala čo znamená mať sa rada. V praxi mi najviac pomohol tento spôsob.

 

Aký je?

Existuje viacero metód. Mne sa najviac páči metóda spojenia sa  s vlastným vnútorným dieťaťom.  Je ľahké si predstaviť keď som bola malá. Celý svet mi patril. Všetko som vedela a všetko som mohla dosiahnuť. Všetci ma mali radi. A ja som presne vedela čo chcem. Ako ste to mali vy?

A takto nejako vyzerá i vnútorné dieťa. S tým rozdielom, že má za sebou niekoľko zranení.  Zranení z akejkoľvek strany. Rodičia, priatelia, učitelia, partner atď. Spôsobov ako zraniť dieťa je mnoho. Ja by som o tom mohla písať knihu. Bola som veľmi citlivé dieťa. Všetko som vnímala ako cez lupu.

Viete však aký je ešte rozdiel medzi nami keď sme boli deti a naším vnútorným dieťaťom? Mne to prišlo až pred pár dňami - nikto sa oň nestará. A kto by sa mal? Veď už sme dospelí. No predsa my. Keď som to prvý krát počula bolo to zvláštne. No čím viac s touto metódou pracujem,  páči sa mi ešte viac.

 

Ako na to?

Predstavte si seba ako  3 ročné dieťa. V ktorej časti vášho vnútra sa nachádza? Ako vyzerá a čo cíti? Je veselé alebo smutné? Kľudne sa s ním porozprávajte. Ono Vám to povie.

Keď som videla moje vnútorne dieťa prvý krát bolo veľmi smutné. Veď akoby aj nie. Celé roky sa oň nestarala. Začala som s ním komunikovať. Pýtať sa ho ako sa má, čo cíti a čo potrebuje?  A ako jeho matka a otec mu to dávam. Po všetkých tých turbulentných rokoch , niekedy plných strachov sa konečne usmieva. Opäť verí v naplnenie svojich snov.

Každý deň, najlepšie ráno ešte v posteli ho pozdravím a objímem. Opýtam sa ho čo by chcelo v tento deň. A ono ma vedie. Moje dni sa stávajú radostnejšími a ľahšími. Prišla som na to, že seba láska a seba hodnota je základom našich životov. Podľa toho čo sa nám v živote deje, či už v práci, vo vzťahoch alebo na našich účtoch je obrazom našej seba hodnoty.

 

Majte sa radi a iné veci sa upravia tiež

Trápi vás niečo, že nie je podľa Vašich predstáv? Čo myslíte, kto to môže zmeniť? No predsa každý jeden z nás. Začnite sa mať radi a počúvať svoje vnútorné dieťa. A život sa postupne začne meniť. Je to oveľa jednoduchšie a menej náročnejšie ako chcieť meniť ľudí okolo seba. Počuli ste už o tom, že to čo vyžarujeme to  aj priťahujeme? Láska priťahuje lásku a iné emócie zase priťahujú zase svoje. Máte svoje overené recepty?  Napíšte  mi, už teraz teším na správy od vás.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.

PLUS

Európa sa hýbe smerom, akým chce Merkelová

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.


Už ste čítali?